Prelegenci.
Dr Steven J. Bock M.D. praktykuje w NY, USA
Od ponad 40 lat praktykuje medycynę integracyjną i funkcjonalną. Posiada licencję NYS w dziedzinie akupunktury. Od ponad 35 lat jest zaangażowany w integracyjną diagnostykę i leczenie choroby przenoszonej przez kleszcze, stosując kombinację antybiotyków, ziół, homeopatii, terapii żywieniowych, w tym żywienia dożylnego, wraz z leczeniem światłem UV i ozonem oraz modalnościami energetycznymi.

Od 20 lat jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Lyme i Chorób Skojarzonych, jest sekretarzem Zarządu i przewodniczącym komisji ds. Edukacji medycznej.

Wykładał w kraju i za granicą.
dr n. med. Magdalena
Cubała-Kucharska
Członek zarządu amerykańskiego ILADS/ILADEF (Amerykańskiego Stowarzyszenia Leczenia Boreliozy), wieloletni doradca w Ministerstwie Zdrowia w zakresie Medycyny Komplementarnej i Alternatywnej, od ponad 20 lat zajmuje się medycyną funkcjonalną, w tym osią jelitowo-mózgową oraz tzw. sickness behavior czyli wpływem infekcji na zachowania ludzkie. Szczególnym jej zainteresowaniem jest autyzm oraz chroniczne zaburzenia układu nerwowego towarzyszące boreliozie. Jest pierwszym polskim lekarzem amerykańskiego stowarzyszenia DAN! (Defeat  Autism Now).
prof. Tomasz Wielkoszyński
Lekarz, doktor habilitowany nauk medycznych i profesor nadzw. dąbrowskiej WSPS, specjalista diagnostyki laboratoryjnej. Od 2008 roku specjalizuje się w diagnostyce boreliozy z Lyme oraz innych chorób przenoszonych przez kleszcze. Uczestniczy w wielu krajowych i międzynarodowych projektach badawczych z zakresu diagnostyki boreliozy. Na co dzień prowadzi ze studentami zajęcia z immunologii, bakteriologii i wirusologii oraz chorób zakaźnych.
prof. Walentyna Nikołajewna Burkowa
Generalny dyrektor Instytutu Naukowo-Badawczego Biolit z Tomska RF, - doktor nauk chemicznych, profesor zwyczajny Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych i Członek Komitetu Ekspertyz Efektywności Produktów Zdrowotnych i Technologii Biomedycznej Rady Naukowej Rosyjskiej Akademii Nauk. Jest autorem ponad 100 prac naukowych, 2 monografii, współautorem 11 patentów (m.in. unikalnej technologii wytwarzania wodnych ekstraktów roślinnych) i 24 receptur leczniczych fitofarmaceutyków. Laureat licznych nagród w tym ArchiMed 2002r. za opracowanie programu profilaktycznej i rekonstrukcyjnej medycyny na bazie preparatów naturalnych produkowanych na ekologicznie czystym Ałtaju. Od 30 lat prowadzi badania kliniczne nad adaptogenami w utrzymaniu zdrowia współczesnego człowieka.
dr Krzysztof Majdyło

Lekarz medycyny z kilkunastoletnim stażem pracy w Podstawowej Opiece Zdrowotnej. Obecnie zajmuje się przede wszystkim przewlekłymi infekcjami oraz terapiami wspomagającymi leczenie onkologiczne. 

Jest członkiem komitetu zarządzającego ILADS Europa (Międzynarodowe Stowarzyszenie Boreliozy i Chorób Towarzyszących). Praktyki odbywał w Hudson Valley Healing Arts Center w Nowym Jorku u dr Richarda I. Horowitza, który jest jednym z najbardziej doświadczonych lekarzy ILADS na świecie. Wiedzę na temat leczenia boreliozy i chorób odkleszczowych zdobywa m.in. podczas międzynarodowych konferencji ILADS (Augsburg, Waszyngton, Filadelfia).

dr Grażyna Pająk
Biolog, dietetyk, endoekolog, naturoterapeutka wieloletni pracownik naukowy, wykładowca akademicki, ekspert z zakresu odżywiania, terapii antynowotworowych, oczyszczających i przywracających równowagę w organizmie,                       Diet Coach, członek Slow Food International, 

Działa od 1992 roku, pod marką DrGrace.  Autorka publikacji naukowych i prasowych, znana z audycji radiowych i telewizyjnych, założycielka Akademii Zdrowia DGD. 
Jest twórcą DIETY DGD (DrGraceDiet) oraz kompleksowego systemu ONKO HELP, który łączy rolę żywienia, pozytywnego myślenia i aktywności fizycznej w leczeniu i profilaktyce chorób nowotworowych i autoimmunologicznych. 
W kwietniu 2018 roku nagrodzona Holistic Beauty Award za odwagę wytyczenia własnej ścieżki w dietetyce oraz wypracowanie autorskiego, holistycznego podejścia wspomagającego zdrowie i terapie wielu schorzeń, w tym program Onko Help.

Autorka poczytnej książki „Każdy kęs ma znaczenie”  (2018,2019)

www.facebook.com/drgrazynapajak, idrgrace.com, ionkohelp.com, drgrazynapajak.pl, slowfoodlife.com, about.me/DrGrace
 

Jakub Babicki
Jest zielarzem i etnofarmakologiem. Prowadzi badania i wykłady z zakresu etnobotaniki, fitofarmakologii, psychofarmakologii i ziołolecznictwa. Pracuje jako analityk medyczny oraz konsultant ds. technologii przetwarzania surowców naturalnych. Jego główny obszar zainteresowań naukowych to: fitofarmakologiczne i neurofizjologiczne leczenie choroby Alzheimera i innych chorób neurodegeneracyjnych, substancje psychozomimetyczne i medycyna tropikalna jako nowoczesne źródło leków, pospolite rośliny flory polskiej i lasów deszczowych Amazonii w praktycznej fitoterapii oraz fitoterapia chorób serca i układu krążenia. Jego imieniem i nazwiskiem nazywane są Pijalnie Ziół, które powstają w zabytkowych miejscach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.