Uwaga: tylko podczas tegorocznej edycji - 2 wydarzenia w cenie 1 za jedyne 99 zł!


VI KONGRES
NATUROTERAPII W PRAKTYCE
Naturalne metody łagodzenia bólów
migrenowych, reumatoidalnych, odkręgosłupowych i onkologicznych
Kiedy
27-28.11.2020
Ceny od
zł brutto
GDZIE
Formuła online
+ dostęp do wykładów przez 30 dni
Największy kongres online kierowany do naturoterapeutów, fitoterapeutów
i wszystkich zainteresowanych naturalnymi metodami walki z bólem.
DWA WYDARZENIA W CENIE JEDNEGO
NATUROTERAPIA W PRAKTYCE NA WEEKEND – ODPORNOŚĆ
Rozwiązania wspierające układ immunologiczny człowieka przy zastosowaniu naturalnych metod i terapii.
NAGRANIE WYDARZENIA
Materiał zostanie wysłany do wszystkich uczesników Kongresu w ciągu 14 dni od daty wydarzenia. Dostęp do materiału będzie trwał dwa tygodnie.
Szczegółowy program Kongresu
Dzień pierwszy 27 listopada 2020 – piątek, start 17:OO
Wykład nr 1 Temat: Fitoterapia migrenowych bólów głowy
Prowadzący: dr n. farm. Marcin Ożarowski, prof. IWNiRZ
- Standaryzowane ekstrakty roślinne i związki biologicznie czynne w profilaktyce i leczeniu migrenowych bólów głowy – farmakoterapia, medycyna komplementarna i alternatywna.
- Wyniki badań dla ekstraktów z: lepiężnika różowego, złocienia maruna, konopi siewnych, imbiru lekarskiego, róży dzikiej, wierzby białej.
- Charakterystyka preparatów złożonych zawierających ekstrakty roślinne w połączeniu z 5-hydroksytryptofanem, ze związkami magnezu, z koenzymem Q10, z witaminą B2.
- Rośliny europejskie, azjatyckie i amerykańskie o obiecującym działaniu w profilaktyce i fitoterapii bólów migrenowych.
Wykład nr 2 Temat: Terapia pacjentów bólowych w ujęciu komplementarnym.
Prowadzący: Honorata Dziel
- Zasady diagnostyki źródła bólu i rodzajów bólu oraz dobór technik terapeutycznych względem odpowiedniej diagnozy w ujęciu komplementarnym.
- Wskazówki postępowania przy: bólu przewlekłym, ostrym, onkologicznym, reumatycznym, naczyniowym, neurologicznym, psychosomatycznym.
- Metody Tradycyjnej Medycyny Chińskiej stosowane w pracy z pacjentami cierpiącymi na ból - akupunktura, moksoterapia, akupresura, laseroterapia, elektroakupunktura.
Wykład nr 3 Temat: Grzyby halucynogenne i psylocybina w terapii chronicznego bólu? – możliwe obiecujące zastosowanie u pacjentów onkologicznych, reumatycznych i z ciężką depresją, na podstawie aktualnych prac naukowych.
Prowadzący: Jakub Babicki
- Medyczne zastosowania grzybów halucynogennych, głównie psylocybiny, w leczeniu bólu chorób o chronicznym przebiegu – w oparciu o wyniki badań naukowych oraz meta-analizy.
- Wpływ psylocybiny na odczuwanie i uśmierzanie bólu u pacjentów onkologicznych, bólów reumatycznych, a także bólów psychosomatycznych towarzyszących różnym rodzajom depresji.
- Rola receptorów serotoninowych w kontekście oddziaływania halucynogenów na fizjologię organizmu.
Wykład nr 4 Temat: Adaptogeny Instytutu Biolit w profilaktyce pacjentów walczących z bólem.
Prowadzący: prof. zwyczajny Valentyna Nikolajewna Burkova (tłumaczenie mgr. Halina Jurkowska)
Podczas wykładu będą omawiane zagadnienia związane z procesem bólowym oraz wpływ substancji z ziół adaptogennych na prawidłową pracę układu naczyń krwionośnych i z tym związanych ośrodków powstawania bólu. Ponadto, przedstawione będą wyniki badań klinicznych Instytutu Biolit substancji czynnych z roślin adaptogennych w walce z bólem.
Dzień drugi 28 listopada 2020 – sobota, start 10:00
Wykład nr 5 Temat: Urazy i bóle kręgosłupa – leczenie z wykorzystaniem homeopatii, akupunktury, ziołolecznictwa.
Prowadzący: Krzysztof Błecha
- Naturalne metody terapeutyczne łagodzące dolegliwości bólowe kręgosłupa, związane z urazami i chorobą przeciążeniową.
- Badania naukowe prowadzone w Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza, wykazujące wyższość metod naturalnych nad farmakoterapią.
- Dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem, ale zlokalizowane w innych częściach ciała.
Wykład nr 6 Temat: Fitoterapia w bólach reumatoidalnych
Prowadzący: Jakub Babicki
- Dostępne w Polsce produkty roślinne, wspomagające leczenie reumatoidalnego zapalania stawów – w tym siedliska występowania roślin o potencjale leczniczym.
- Roślinne substancje aktywne hamujące/ograniczające reumatoidalne zapalenia stawów, niwelujące objawy bólowe – gotowe wytyczne umożliwiające przygotowanie receptur zielarskich.
Wykład nr 7 Temat: Medyczna marihuana w kontekście terapii bólu
Prowadzący: Małgorzata Wagner
- Działanie układu endokannabinoidowego oraz możliwe terapeutyczne zastosowanie kannabinoidów, ich mechanizm działania i wykorzystanie w leczeniu bólu.
- Możliwości zastosowania kanabinoidów z konopi w leczeniu bólu ostrego, pooperacyjnego, przewlekłego, towarzyszącego i współistniejącego z innymi chorobami.
- Holistyczne podejście do bólu w sytuacji, gdy istnieje w Polsce szansa na wykorzystanie w terapii synergii działania substancji czynnych obecnych w konopiach.
Wykład nr 8 Temat: Napięciowe bóle pleców. Rola autonomicznego układu nerwowego z punktu widzenia osteopaty i terapeuty medycyny wschodu.
Prowadzący: dr Marian Majchrzycki
- Aspekt bólu pleców jako problem zaburzeń napięć wynikających z dysfunkcji autonomicznego układu nerwowego w podejściu teorii poliwagalnej.
- Rola nerwu błędnego w napięciu mięśniowo-szkieletowym oraz proste techniki relaksacji.
- Ćwiczenia oddechowe oraz techniki autoterapii stosowane w niwelowaniu przypadłości bólowych, wywodzące się z medycyny Wschodu, a mające poparcie w pracach naukowych medycyny zachodniej.
Warsztaty 28 listopada 2020 – sobota
Warsztat nr 1 Temat: Aromaterapia a ból
15:30 – 17:30
Prowadzący: mgr farm. Artur Rakowski
- Omówiony zostanie mechanizm powstawania bólu oraz dane statystyczne i profil bezpieczeństwa leków przeciwbólowych NLPZ i opioidów.
- Dowiesz się jak stosować aromaterapię w bólu głowy, oraz jakie mamy jego rodzaje - klasterowy, napięciowy, migrenowy.
- Otrzymasz wskazówki jak stosować aromaterapię w bólu zwyrodnieniowym i reumatoidlanym oraz przy silnym bólu np. porodowym wraz z praktyczną wiedzą jak prawidłowo przygotować olejek oraz bezpieczne i efektywne wprowadzić go do organizmu.
Uwaga liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.
Warsztat nr 2 Temat: Wykorzystanie naturalnych metod leczenia w bólach stawów
17:30 – 19:30
Prowadzący: Natalia Deja
- Zapoznasz się z technikami terapii manualnej wykorzystywanymi w łagodzeniu bólu stawów pochodzenia urazowego, przeciążeniowego oraz powstałego w wyniku choroby zwyrodnieniowej w tym automasażu.
- Omówione zostaną metody profilaktyki dolegliwości stawowych.
Uwaga liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.
Dlaczego spotykamy się online?
1
Formuła dopasowana do Ciebie oglądaj gdzie chcesz i kiedy chcesz - możliwość oglądania kongresu w każdym miejscu na świecie i na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu!
2
Kongres na żądanie – nie musisz czekać przed laptopem na wyznaczone godziny. Po Kongresie otrzymasz 30-dniowy dostęp do nagrania wszystkich prelekcji. Po raz pierwszy możesz go obejrzeć na swoim telefonie!
3
Otrzymasz praktyczną dawkę wiedzy potrzebnej w holistycznym podejściu do pracy z pacjentami borykającymi się z bólem.
4
Wersja na żywo – to kontakt z uczestnikami, prelegentem, a także możliwość zadawania pytań podczas wydarzenia.
Weź udział w kongresie online, szczególnie jeżeli:
jesteś naturoterapeutą, fitoterapeutą, aromaterapeutą osteopatą, akupunkturzystą
poszukujesz praktycznej wiedzy z zakresu naturalnych metod radzenia sobie z bólem
w swojej praktyce wykorzystujesz holistyczne podejście do pracy z pacjentem
interesują Ciebie naturalne metody łagodzenia bólu
W TYM ROKU MOŻESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ONLINE!
PRELEGENCI

dr hab. n. farm.
Marcin Ożarowski
prof. IWNiRZ,
farmaceuta i biolog.

dr hab. n. farm.
Marcin Ożarowski
Farmaceuta i biolog, prof. IWNiRZ
Absolwent Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego oraz Wydziału Biologii Uniwersytetu im Adama Mickiewicza. Od ponad 17 lat pracownik naukowy w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu. Posiada 11 letnie doświadczenie jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Medycznym. Kierownik i wykonawca grantów naukowo-badawczych i naukowo-rozwojowych. Autor lub współautor blisko 170 prac naukowych, w tym publikacji doświadczalnych i poglądowych, monografii książkowych oraz streszczeń konferencyjnych. Recenzuje międzynarodowe artykuły naukowe w czasopismach polskich i zagranicznych. Do zawodowych zainteresowań należą: interakcje pomiędzy lekami roślinnymi i syntetycznymi (doktorat), fitofarmakologia zaburzeń pamięci w aspekcie modelowym (habilitacja), aktywność biologiczna i fitochemia ekstraktów ziołowych oraz biotechnologia roślin w zakresie kultur in vitro. Szczególnie interesuje się poszukiwaniem nowych rozwiązań profilaktycznych i terapeutycznych dla zespołów otępiennych i w leczeniu bólu z zastosowaniem ekstraktów ziołowych i związków chemicznych pochodzenia naturalnego. Obecnie Sekretarz Naukowy i profesor w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu.

Honorata
Dziel
fizjoterapeutka i akupunkturzystka

Honorata Dziel
Fizjoterapeutka i akupunkturzystka.
Założycielka Wielkopolskiego Centrum Terapii Naturalnych w Poznaniu. Fizjoterapeutka, terapeutka Medycyny Chińskiej, akupunkturzystka, dyplomowana czeladnik w zawodzie Naturopata, hirudoterapeutka, terapeutka wisceralna, autorka wielu artykułów w magazynach specjalistycznych, koordynatorka oraz współprowadząca licznych projektów edukacyjnych, szkoleniowiec - prowadzi między innymi autorskie szkolenia, jak również wykłada dla wielu firm szkolących z zakresu Medycyny Chińskiej, terapii manualnej, treningu oraz kompleksowych metod leczenia.

Jakub
Babicki
zielarz
i etnofarmakolog

Jakub Babicki
Zielarz i etnofarmakolog
Prowadzi badania i wykłady z zakresu etnobotaniki, fitofarmakologii, psychofarmakologii i ziołolecznictwa. Pracuje jako analityk medyczny oraz konsultant ds. technologii przetwarzania surowców naturalnych. Jego główny obszar zainteresowań naukowych to: fitofarmakologiczne i neurofizjologiczne leczenie choroby Alzheimera i innych chorób neurodegeneracyjnych, substancje psychozomimetyczne i medycyna tropikalna jako nowoczesne źródło leków, pospolite rośliny flory polskiej i lasów deszczowych Amazonii w praktycznej fitoterapii oraz fitoterapia chorób serca i układu krążenia. Jego imieniem i nazwiskiem nazywane są Pijalnie Ziół, które powstają w zabytkowych miejscach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Celem jego działalności jest zachęcenie ludzi do zgłębiania wiedzy o przyrodzie i jej związku z organizmami żywymi, a także świadomego wykorzystywania roślin w domowej fitoterapii. Bierze udział w projektach dotyczących wykorzystania sztucznej inteligencji w medycynie diagnostycznej.

lek. med.
Krzysztof
Błecha
lekarz
medycyny

lek. med.
Krzysztof Błecha
Lekarz medycyny ze specjalizacją z chorób wewnętrznych i rehabilitacji medycznej.
Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej. Wiceprezes sekcji fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Absolwent kursu akupunktury Polskiego Towarzystwa Akupunktury. Autor monografii oraz artykułów naukowych i popularno-naukowych dotyczących profilaktyki zdrowotnej, ziołolecznictwa, rehabilitacji medycznej i suplmentacji diety. W 2011 r. wraz z prof. Iwoną Wawer z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego napisał książkę Profilaktyka zdrowotna i Fitoterapia, wydaną po raz drugi w 2019 r. Jest również autorem książki Ziołolecznictwo Ojca Grzegorza Sroki, zawierającej koncepcje terapeutyczno-suplementacyjne i profilaktyczne uwzględniające substancje naturalne, witaminy, makro- i mikroelementy. Prowadzi wykłady z ziołolecznictwa na uczelniach w całej Polsce oraz na Uniwersytetach III wieku. Jest ekspertem Parlamentarnego Zespołu ds. Polskiego Zielarstwa oraz Polskiej Izby Zielarsko-Medycznej.

mgr farm.
Małgorzata
Wagner
farmaceutka,
wykładowca

mgr farm.
Małgorzata Wagner
Farmaceutka
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, wieloletni kierownik apteki naturopatycznej w Koninie, osoba wspierająca działania Koalicji Medycznej Marihuany, współzałożycielka 3go w Polsce (1go współfinansowanego z budżetu miasta) Punktu Konsultacyjnego Leczenia Medyczną Marihuaną w Koninie, Key Opinion Leader i wykładowca specjalizujący się w farmakoterapii kannabinoidami, obecnie Medical Advisor pracujący dla firmy Spectrum Therapeutics- pierwszego dystrybutora surowca farmaceutycznego na bazie suszu z konopi w Polsce.

dr n. med.
Marian
Majchrzycki
osteopata
i fizjoterapeuta

dr n. med.
Marian Majchrzycki
Dyplomowany osteopata, fizjoterapeuta.
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, osteopatii na Sutherland College of Osteopathic Medicine w Belgii oraz medycyny tybetańskiej w Sorig Khang Onternationa. Ma 20 letnie doświadczenie. Pracował w klinikach na oddziałach: ortopedycznym, neurologicznym oraz intensywnej terapii. Jest autorem i współautorem ponad 100 artykułów naukowych na temat usprawniania narządu ruchu, z zakresu terapii manualnej, osteopatii, ortopedii, neurologii, onkologii, geriatrii. W latach od 2010 do 2018 wykładał na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Jest również jednym z trzech założycieli Akademii Terapii Manualnej oraz twórcą szkoleń dla fizjoterapeutów i lekarzy z zakresu terapii manualnej. Wykłada w Still Academy of Osteopathy.

mgr farm.
Artur
Rakowski
farmaceuta, bloger i promotor zdrowia.

mgr farm.
Artur Rakowski
Farmaceuta, bloger i promotor zdrowia.
Bierze udział w ogólnopolskich konferencjach o zdrowiu, prowadzi warsztaty i współpracuje z ruchami miejskimi. W kręgu jego zainteresowań pozostają naturalne metody leczenia, zdrowie dzieci i kobiet w ciąży oraz sprzęt medyczny. Na co dzień jest praktykującym w aptece farmaceutą oraz prowadzi własny gabinet opieki farmaceutycznej w Zielonej Górze.

Natalia
Deja
fizjoterapeutka i masażystka.

prof. zw.
Walentyna
Nikołajewna Burkowa
generalny dyrektor Instytutu Naukowo-Badawczego Biolit z Tomska RF

prof. zw.
Walentyna Nikołajewna Burkowa
Doktor nauk chemicznych, profesor zwyczajny Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych i Członek Komitetu Ekspertyz Efektywności Produktów Zdrowotnych i Technologii Biomedycznej Rady Naukowej Rosyjskiej Akademii Nauk. Jest autorem ponad 100 prac naukowych, 2 monografii, współautorem 11 patentów (m.in. unikalnej technologii wytwarzania wodnych ekstraktów roślinnych) i 24 receptur leczniczych fitofarmaceutyków. Laureat licznych nagród w tym ArchiMed 2002r. za opracowanie programu profilaktycznej i rekonstrukcyjnej medycyny na bazie preparatów naturalnych produkowanych na ekologicznie czystym Ałtaju. Od 30 lat prowadzi badania kliniczne nad adaptogenami w utrzymaniu zdrowia współczesnego człowieka.
DOŁĄCZ DO groNA UCZESTNIKÓW!
Zarezerwuj miejsce na najlepszych warunkach już teraz!
Do wydarzenia pozostało:
LICZBA UCZESTNIKÓW W PROMOCYJNEJ CENIE JEST OGRANICZONA.
DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.
Najważniejsze wydarzenie online o tematyce naturo terapeutycznej tego roku!
Pięć powodów, dla których warto wziąć udział w naszym wydarzeniu:
1
Weźmiesz udział w wykładach prowadzonych przez 8 UZNANYCH EKSPERTÓW – LEKARZY I NATUROTERAPEUTÓW zajmujących się fitoterapią, aromaterapią, akupunkturą, fizjoterapią – masażem i automasażem, osteopatią.
2
Wysłuchasz 7 GODZIN WYKŁADÓW podczas, których dowiesz się, jak na co dzień stosować naturalne metody w walce z bólem, a także zapoznasz się z wytycznymi w postępowaniu w przypadku konkretnych jednostek bólowych.
3
Czekają na Ciebie 4 ROZBUDOWANE PANELE wypełnione praktycznymi wskazówkami na temat wykorzystania fitoterapii, aromaterapii, Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, refleksologii i masażu w codziennej pracy z pacjentami.
4
Przygotowaliśmy 2 SPECJALISTYCZNE WARSZTATY ONLINE udział, w których zapewni Tobie umiejętne stosowanie aromaterapii w bólu oraz wskazówki dotyczące przeprowadzania automasażu w przypadku bólów stawowych.
5
Otrzymasz PRAKTYCZNĄ DAWKĘ WIEDZY potrzebnej w holistycznym podejściu do pracy z pacjentami borykającymi się z bólem.
Cena standardowa:
zł brutto / zł netto
Cena w PROMOCJI:
zł brutto
zł netto
Zapisując się uzyskasz:
- Udział w kongresie
- Dostęp do specjalistycznej wiedzy
- Bezpieczny udział w kongresie
- Certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu
- Dostęp do nagrań wykładów przez 30 dni po zakończeniu kongresu
- Bezpłatny dostęp do nagrania wydarzenia: "Naturoterapia w praktyce na weekend - odporność" przez 14 dni | Więcej >>
+ WARSZTAT NR 1
Cena standardowa:
zł brutto / zł netto
Cena w PROMOCJI:
zł brutto
zł netto
Zapisując się uzyskasz:
- Udział w kongresie
- Udział w warsztacie: Aromaterapia a ból
- Dostęp do specjalistycznej wiedzy
- Bezpieczny udział w kongresie
- Certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu oraz warsztacie
- Dostęp do nagrań wykładów przez 30 dni po zakończeniu Kongresu
- Bezpłatny dostęp do nagrania wydarzenia: "Naturoterapia w praktyce na weekend - odporność" przez 14 dni | Więcej >>
+ WARSZTAT NR 2
Cena standardowa:
zł brutto / zł netto
Cena w PROMOCJI:
zł brutto
zł netto
Zapisując się uzyskasz:
- Udział w kongresie
- Udział w warsztacie: Wykorzystanie naturalnych metod leczenia w bólach stawów
- Dostęp do specjalistycznej praktycznej wiedzy
- Bezpieczny udział w kongresie
- Certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu oraz warsztacie
- Dostęp do nagrań wykładów przez 30 dni po zakończeniu kongresu
- Bezpłatny dostęp do nagrania wydarzenia: "Naturoterapia w praktyce na weekend - odporność" przez 14 dni | Więcej >>
+ 2 Warsztaty
Cena standardowa:
zł brutto / zł netto
Cena w PROMOCJI:
zł brutto
zł netto
Zapisując się uzyskasz:
- Udział w kongresie
- Udział w warsztatach:
- Aromaterapia a ból
- Wykorzystanie naturalnych metod leczenia w bólach stawów
- Dostęp do specjalistycznej praktycznej wiedzy
- Bezpieczny udział w kongresie
- Certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu i warsztatach
- Dostęp do nagrań wykładów przez 30 dni po zakończeniu kongresu
- Bezpłatny dostęp do nagrania wydarzenia: "Naturoterapia w praktyce na weekend - odporność" przez 14 dni | Więcej >>
Kontakt
Masz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń.