Prelegenci.
Joanna Bartkowiak-Wieczorek
dr n. biol.
Pracownik naukowo-dydaktycznym Katedry i Zakładu Fizjologii Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Prowadzi wykłady z zakresu fizjologii człowieka dla studentów medycyny, farmacji, pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego i dietetyki. Posiada bogate doświadczenie naukowo-dydaktyczne z zakresu farmakologii w tematyce podłoża molekularnego mechanizmów działania leków i występowania interakcji farmakologicznych, zdobyte podczas ponad 10-letniej pracy w Katedrze i Zakładzie Farmacji Klinicznej i Biofarmacji UMP.
Przez ponad 15 lat prowadziła badania genetyczne i farmakogenetyczne tak w modelach zwierzęcych, jak i na materiale klinicznym oraz w bezpośrednim kontakcie z pacjentem. Ponadto, posiada znaczną wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie leczenia, suplementacji i terapii nowotworów piersi, w tematyce której prowadzi liczne konsultacje dla pacjentek.
Jakub Babicki
Zielarz i etnofarmakolog. Prowadzi badania i wykłady z zakresu etnobotaniki, fitofarmakologii, psychofarmakologii i ziołolecznictwa. Pracuje jako analityk medyczny oraz konsultant ds. technologii przetwarzania surowców naturalnych.
Jego główny obszar zainteresowań naukowych to: fitofarmakologiczne i neurofizjologiczne leczenie choroby Alzheimera i innych chorób neurodegeneracyjnych, substancje psychozomimetyczne i medycyna tropikalna jako nowoczesne źródło leków, pospolite rośliny flory polskiej i lasów deszczowych Amazonii w praktycznej fitoterapii oraz fitoterapia chorób serca i układu krążenia. Jego imieniem i nazwiskiem nazywane są Pijalnie Ziół, które powstają w zabytkowych miejscach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
Celem jego działalności jest zachęcenie ludzi do zgłębiania wiedzy o przyrodzie i jej związku z organizmami żywymi, a także świadomego wykorzystywania roślin w domowej fitoterapii. Bierze udział w projektach dotyczących wykorzystania sztucznej inteligencji w medycynie diagnostycznej.
Halina Jurkowska
mgr
Instytut Biolit, certyfikowany specjalista medycyny przeciwstarzeniowej - Centrum Zdrowia Hormonalnego w Tomsku. Zakładając w Polsce w 2015r. filię Instytutu Biolit z Rosyjskiej Federacji, wprowadziła do Europy wiedzę rosyjskich ośrodków naukowych i innowacyjne rozwiązania poparte ponad 30 letnią unikalną wiedzą z badań klinicznych nad adaptogenami roślinnymi i organicznymi z Ałtaju. Unikalna pozycja Instytutu Biolit oraz jego założycielki dr n. chem. prof. Walentyny Burkowej w świecie naukowym, wiąże się z umiejętnością wykorzystania i wdrożenia zaawansowanej wiedzy z zakresu adaptogenów i fitoterapeutyków w praktykę kliniczną na dużą skalę.
Iwa Jonik
lek.
Absolwentka Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Kijowie, specjalistka w zakresie Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Jej zainteresowania badawcze skupiają się na zależnościach pomiędzy sposobem odżywiania a rozwojem chorób, w tym schorzeń uznanych za nieuleczalne.
Uważa, że większość problemów zdrowotnych dotykających mieszkańców krajów Europy Zachodniej i Ameryki Północnej jest skutkiem niedoborów niezbędnych składników odżywczych oraz nadmiaru toksyn w organizmie, do czego prowadzą świadome lub nieświadome błędy żywieniowe. Zwraca również uwagę na rolę psychiki i emocji w powstawaniu chorób. Jest autorką szeregu artykułów i wykładów na ten temat.