> Ostatnia szansa na zakup biletu! <
Dołącz do uczestników Kongresu Naturoterapii.
IX OGÓLNOPOLSKI KONGRES NATUROTERAPII
3.06.2023

Naturalne metody przywracania równowagi psychofizycznej i wzmocnienia organizmu człowieka.

Wyzwania nowoczesnej naturoterapii 2023

 
Novotel Warszawa Airport
dostęp również w formule online
+ 7 dni dostępu do nagrania
Do rozpoczęcia kongresu pozostało:
 
W 2023 roku stawiamy na odbudowę równowagi psychofizycznej w oparciu o skuteczne metody stosowane w praktyce naturoterapeuty.

Nasi eksperci podzielą się wiedzą zaczerpniętą z najnowszych badań i własnej praktyki naturoterapeutycznej. Pokażemy zastosowania tradycyjnej medycyny w nowym ujęciu, aby zapewnić Państwu niezbędne narzędzia do pracy nad przywróceniem harmonii w organizmie pacjenta.

TOP TEMATY TEGOROCZNEGO KONGRESU

 
1Grzyby w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych
– prelekcja prof. Bożeny Muszyńskiej
2Powrót do naturalnej harmonii
– prelekcja na temat dzikiej kuchni z Justyną Pargiełą
3Dlaczego warzywa mogą być problemem?
– prelekcja Iwony Wierzbickiej
4Leki z roślin i grzybów na wypadek wybuchu wojny i przerwania łańcucha dostaw leków
– wykład Jakuba Babickiego
 

NASI PRELEGENCI

 
 
dr Karolina Karabin
Biolożka molekularna, diagnostka laboratoryjna z ponad 10-letnim stażem, konsultantka ds. żywienia i stylu życia.
Więcej
mgr Anna Bober
Specjalistka w zakresie fitoterapii oraz dietetyki. Zawodowo związana jest z ziołolecznictwem od 2012 roku. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu medycyny ziołowej, aromaterapii oraz dietetyki.
Więcej
prof. Bożena Muszyńska
Profesor nauk medycznych i nauk o zdrowiu na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, farmaceutka kliniczna, mykolog i botanik.
Więcej
mgr Justyna Posłuszna
Biolog o specjalności molekularnej, doradca żywieniowy.
Więcej
mgr Aleksandra Chołody-Pudełko
Ekspertka zdrowia kobiet. Swoją pracę zadedykowała Kobietom, którym pomaga odzyskać zdrowie, energię i doskonałe samopoczucie za pomocą mądrości Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.
Więcej
mgr Iwona Wierzbicka
Dietetyk kliniczny i zielarz, fitoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentem dietetycznym. Od 2008 roku prowadzi własną poradnię dietetyczną Ajwendieta.
Więcej
mgr inż. Piotr Łysoniewski
Naturoterapeuta, psychodietetyk, hirudoterapeuta, terapeuta i dietetyk medycyny chińskiej oraz członek PTCMA. Jest pomysłodawcą konceptu Taijitu – terapie holistyczne, powstałego by szerzyć świadomość jak ważną rolę w naszym życiu codziennym odgrywa żywienie.
Więcej
Jakub Babicki
Zielarz i etnofarmakolog. Zajmuje się biologią roślin, etnofarmakologią oraz zielarstwem. Prowadzi wykłady i badania etnobotaniki, fitofarmakologii, psychofarmakologii i ziołolecznictwa.
Więcej
Justyna Pargieła
Ziołoznawca DziczeJemy. Propaguje, promuje i zachęca do spożywania dzikich roślin, tzw. chwastów jadalnych, ponieważ mają one wysoką wartość bio-odżywczą i wyśmienicie smakują.
Więcej
mgr Barbara Tworek
Nauczycielka jogi i psycholożka. Całe swoje dorosłe życie poświęciła poszukiwaniu połączeń pomiędzy tym czego o ciele i emocjach uczą joga oraz nasza zachodnia psychologia, a zwłaszcza neuropsychologia.
Więcej
mgr Halina Jurkowska
Specjalista terapii Anti-Age. Propagator badań klinicznych nad adaptogenami Instytutu Biolit, wykładowca na kursach w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych w Warszawie i Łodzi.
Więcej
dr Paulina Znajdek-Awiżeń
Absolwentka Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Tytuł doktora nauk farmaceutycznych uzyskała na podstawie badań prowadzonych w Katedrze i Zakładzie Farmakognozji UMP.
Więcej
mgr Tomasz Różański
Ekspert i terapeuta konopny, doradca biznesowy branży konopnej, autor, wykładowca i szkoleniowiec.
Więcej

Program kongresu3 czerwca 2023 r.

 8:30-18:40
 
REJESTRACJA UCZESTNIKÓW
 8:30 - 8:55
 
ROZPOCZĘCIE KONGRESU
 9:00
 

I REGULACJA UKŁADU NERWOWEGO

 9:00 - 10:35
 

1Jak wzmacniać odporność psychiczną i fizyczną na stres za pomocą naturalnych surowców?

dr Karolina Karabin
Doktor Karolina Karabin przeanalizuje działanie adaptogenów, witamin, składników mineralnych, prebiotyków i psychobiotyków na działanie organizmu.
 • Adaptogeny jako wsparcie organizmu w stresie – omówienie z przedstawieniem badań klinicznych Ashwaghanda, Bakopa monierii, Różeniec górski oraz kiedy i jak je stosować?
 • Witaminy i składniki mineralne w diecie wspierające pracę układu nerwowego
 • Prebiotyki i psychobiotyki jako ważny element modulacji osi mózgowo-jelitowej
 

2Rośliny oraz grzyby wspierające funkcje kognitywne – pamięć, koncentrację, procesy poznawcze

mgr Anna Bober
Anna Bober, specjalistka z zakresu fitoterapii odpowie na pytania dotyczące naturalnego wsparcia pracy mózgu człowieka w procesach związanych z funkcjami poznawczymi:
 • Czym jest pamięć, molekularne oraz neuroanatomiczne podłoże wybranych funkcji kognitywnych?
 • Mechanizmy oddziaływania na procesy poznawcze za pomocą związków roślinnych
 • Surowce zielarskie oraz grzyby lecznicze korzystnie wpływające na funkcje poznawcze - jak można je wykorzystać dla poprawy zdolności kognitywnych?
 • Zaburzenia poznawcze związane z wiekiem na przykładzie choroby Alzheimera - czy preparaty ziołowe mogą być tutaj pomocne?
 

3Neuroprotekcyjne właściwości kannabinoidów

mgr Tomasz Różański
Tomasz Różański, ekspert i terapeuta konopny przedstawi wpływ i protekcję układu ECS, endokannabinoidów i fitokannabinoidów na ośrodkowy układ nerwowy.
 • Właściwości przeciwutleniające kannabinoidów i ochrona neuroprotekcyjna przed postępującą degeneracją neuronów.
 • Znaczące spowalnianie starzenia i degeneracji komórek dzięki suplementacji konopnej z pełnym lub szerokim spectrum fitokannabinoidów.

Nagrody do konkursu ufundowała firma Hubburger

Partner wykładu:
 
PRZERWA KAWOWA
 10:35 - 10:50
 

II NATUROTERAPIA W BADANIACH KLINICZNYCH

 10:50 - 12:25
 

1Neuroprotekcyjny potencjał grzybów leczniczych w świetle najnowszych doniesień naukowych

prof. Bożena Muszyńska
Profesor Bożena Muszyńska, jako ekspertka w dziedzinie mykologii, wprowadzi Państwa w świat grzybów leczniczych i odpowie na nurtujące pytania:
 • Czy warto wprowadzić grzyby jadalne do codziennej diety?
 • Jakie są najważniejsze właściwości lecznicze grzybów jadalnych?
 • Jakie jest znaczenie wybranych grzybów jadalnych w profilaktyce i terapii schorzeń?
 • Jakie najważniejsze grupy związków leczniczych występują w owocnikach grzybów jadalnych?
 • Co mówią najnowsze doniesienia w badaniach właściwości grzybów. Jakie są najważniejsze właściwości lecznicze grzybów jadalnych.
 

2Adaptacja psychofizyczna dzięki roślinom adaptogennym Ałtaju. Gotowe rozwiązania w 30-letnich badaniach klinicznych Instytutu Biolit.

mgr Halina Jurkowska
Wyobraź sobie, jak dobrze byłoby posiadać informacje i dostępne technologie, które pomogą zachować zdrowie psychiczne i fizyczne. I te technologie już istnieją.

Tysiącletnia wiedza ludzkości na temat korzyści płynących z roślin dziś jest potwierdzona badaniami naukowymi m.in. Instytutu Biolit. Podczas wykładu dowiesz się:

 • W jaki sposób roślinne specjalne substancje jak fitocytokiny i fitohormony, na które komórki organizmu człowieka są wrażliwe, wpływają na zachowaniu równowagi psychicznej i fizycznej.
 • Co dokładnie możemy teraz zrobić w celach profilaktycznych i terapeutycznych, aby uzdrowić naszą mikrobiotę, jako jednego z wiodących regulatorów homeostazy.
 • Dlaczego Instytut Biolit wyprzedzając czas globalnej transformacji wprowadził prewencyjne, autorskie rozwiązania w postaci fitosanacji – normalizacji mikrobiomu przy pomocy roślin adaptogennych ze swoich upraw.
Partner wykładu:
 

3Naturalne wspomaganie leczenia onkologicznego – suplementacja i wsparcie dietetyczne.

mgr Justyna Posłuszna
Justyna Posłuszna zapozna Państwa z możliwościami naturalnego wsparcia w leczeniu onkologicznym poprzez stosowanie diety oraz suplementację. W swojej prelekcji opowie o polifenolach mitochondrialnych i ich roli w chorobach nowotworowych.
 
PRZERWA
 12:25 - 12:55
 

III WITALNOŚĆ I OCZYSZCZANIE

 12:55 - 15:15
 

1Stymulacja energii witalnej na podstawie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

mgr Aleksandra Chołody-Pudełko
Aleksandra Chołody-Pudełko podzieli się z Państwem wiedzą zaczerpniętą z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, wykorzystywaną w odzyskiwaniu zdrowia, energii i dobrego samopoczucia pacjentów:
 • Funkcjonowanie w zgodzie z dobowym zegarem obiegu energii
 • Sposoby na regenerację Qi
 • Tego nie rób, czyli co utrudnia prawidłowy przepływ energii witalnej?
 • GuQi- czyli co ma wspólnego energia pożywienia z energią witalną?
 • Wpływ oddechu na Qi człowieka
 

2Leki z roślin i grzybów na wypadek wybuchu wojny lub przerwania łańcucha dostaw leków

Jakub Babicki
Jakub Babicki podczas swojej prelekcji przypomni nam, że żyjemy w czasach niepewnych, a system ekonomiczny się chwieje. Większość substancji do produkcji leków sprowadzamy z innych krajów, w tym duża część z Chin. Podczas prelekcji otrzymamy odpowiedź m. in. na to:
 • Jak wykorzystać wiedzę naturoterapeutyczną w przypadku wybuchu wojny lub załamania systemu ekonomicznego i przygotować się na poważne zagrożenie przerwania łańcucha dostaw leków?
 • W jaki sposób użyć surowców roślinnych lub grzybów rosnących wokół nas, aby wykonać np. własną aspirynę, leki antyseptyczne, odkażające rany, leki nasercowe, regulujące poziom cukru czy leki przeciwwirusowe i skracające czas trwania infekcji wirusowych?
 • Jakie znamy przykłady surowców i w jaki sposób robić z nich działające i skuteczne leki, aby w razie czego móc zastąpić je lekami aptecznymi?
 

3Potencjał terapeutyczny ziół gorzkich w zakresie wspomagania leczenia cukrzycy typu 2

dr Paulina Znajdek-Awiżeń
Cukrzyca typu 2 to plaga obecnych czasów. Jaką rolę w jej leczeniu pełni fitoterapia? Podczas wykładu doktor Paulina Znajdek-Awiżeń omówi wybrane zioła gorzkie w kontekście ich wpływu na gospodarkę węglowodanową i potencjalnego wykorzystania we wspomaganiu leczenia cukrzycy typu 2. W trakcie wykładu zostaną poruszane takie tematy jak:
 • Cukrzyca typu 2 - choroba cywilizacyjna XXI wieku.
 • Zioła gorzkie jako naturalne remedium wspomagające leczenie cukrzycy typu 2 – stan badań.
 • Wybrane surowce goryczowe i goryczowo-aromatyczne tradycyjnie wykorzystywane w celu obniżania poziomu cukru we krwi – mechanizmy działania, skuteczność.
Partner wykładu:
 

4Zasady tworzenia mieszanek ziołowych w wybranych jednostkach chorobowych

Justyna Pargieła
Podczas swojego wystąpienie Justyna Pargieła odkryje przed Państwem tajniki dzikiej kuchni, stosowanej w polepszeniu zdrowia Państwa pacjentów.
 • Natura na talerzu – o zdrowotnym potencjale dzikich roślin.
 • Wprowadzenie do dzikiej kuchni – wstęp do tworzenia mieszanek ziołowych.
 • Receptury na poprawę stanu fizycznego: trawienie, odporność, układ krwionośny.
 • Receptury na poprawę stanu psychicznego: na ukojenie nerwów, poprawę koncentracji.
 

5Dlaczego warzywa mogą być problemem?

mgr Iwona Wierzbicka
Iwona Wierzbicka, dietetyczka nie bojąca się kontrowersyjnych tematów, opowie o najnowszych doniesieniach ze świata nauki na temat często pomijanej w edukacji dietetycznej ciemnej strony roślin.
 • Warzywa jako źródło substancji antyodżywczych, a niekiedy trucizn, których zadaniem jest odstraszenie zwierząt, m.in. lektyny, glikoalkoloidy, szczawiany, taniny, czy glukozynolany.
 • Analiza doniesień o szkodliwości spożywania niektórych rodzajów warzyw.
 
PRZERWA KAWOWA
 15:15 - 15:30
 

IVPANEL DYSKUSYJNY Z UDZIAŁEM PRELEGENTÓW

 15:30 - 16:10
Co nas nie zabije, to nas wzmocni?
Obalamy kontrowersyjne mity z Internetu, z którymi przychodzą pacjenci do gabinetu naturoterapeuty.
 

WARSZTATY PRAKTYCZNE

 
3.06.2023, godz. 16:10 – 18:40
Warsztaty stacjonarne (Novotel Warszawa Airport, Warszawa)
mgr Barbara Tworek
WARSZTAT I
 16:10 - 17:25

Praktyczne sposoby na regulację układu nerwowego

Jak się pobudzić kiedy potrzebujemy dodać sobie energii? Co zrobić, aby szybko i skutecznie się wyciszyć?

Barbara Tworek, nauczycielka jogi i psycholożka, podczas warsztatów podzieli się z Państwem praktycznymi sposobami na zharmonizowanie swojego ciała poprzez ćwiczenia fizyczne. Przeprowadzi z Państwem na żywo sesję podczas której pokaże, jak:

 • przeprowadzać ćwiczenia oczu (dywergencja-konwergencja, widzenie peryferyjne),
 • stymulować nerw błędny w pracy języka, żuchwy i strun głosowych,
 • postawa ciała może wspierać zharmonizowanie układu nerwowego,
 • stosować praktyki oddechowe pobudzające, wyciszające i harmonizujące.
Autorski e-book Barbary Tworek, tylko dla uczestników warsztatów!

"Życie w harmonii ze swoim ciałem"

czyli praktyczne wskazówki do zachowania równowagi psychologicznej w starciu z codziennym stresem. Aktywności pomagające ograniczyć negatywne bodźce przekazywane do organizmu, opierające się na treningu wdzięczności oraz zwiększeniu pozytywnych emocji.
mgr inż. Piotr Łysoniewski
WARSZTAT II
 17:25 - 18:40

Czego możemy dowiedzieć się o zdrowiu z języka?

Piotr Łysowniewski podczas warsztatów przedstawi Państwu praktyczne możliwości rozpoznawania dolegliwości pacjentów, odczytywanych ze stanu języka (narządu):

 • Diagnostyka stanu pacjenta w oparciu o analizę języka w ujęciu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.
 • Holistyczne podejście do poszukiwania przyczyn schorzeń i problemów zdrowotnych pacjentów.
 • Świadomość oraz istotny wpływ emocji i stresu na zdrowie pacjentów.
Autorski e-book Piotra Łysoniewskiego, tylko dla uczestników warsztatów!

"Co w trawie piszczy, czyli łąka na talerzu"

Łatwe przepisy z dzikiej kuchni pomagające pogłębić swoją wiedzę w tej dziedzinie. Przepiśnik jest praktycznym dodatkiem, który pozwoli na odkrycie nowych smaków.

Oficjalne zakończenie kongresu.

 18:40
 
 

Strefa konkursu z nagrodami

 

„DziczeJemy w kuchni”
Justyna Pargieła
Podczas Kongresu można wygrać książkę „DziczeJemy w kuchni” Justyny Pargieły. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników niebanalnych potraw i smaków, opartych na rodzimych ziołach.

Zaproponowane przez autorkę przepisy to dawka zdrowia oparta na dzikich roślinach, które możemy znaleźć niemalże na każdej łące i w lesie. Szczegółowe informacje nt. konkursu zostaną przekazane podczas wydarzenia.

https://naturallybalanced.org/STREFA SENSORYCZNAZAPRASZAMY od 8:30 do 18:30

 

Strefa sensoryczna to doświadczenie najwyższej jakości naturalnych doznań przygotowanych przez naszych gości.

STREFA NATURAL SELF BEAUTY
Dla pogłębienia doświadczeń w części wystawowej znajdą Państwo stanowiska z naturalnymi kosmetykami, olejkami eterycznymi, kadzidłami i nie tylko.
 
 • AROMATERAPIA
 • KOSMETYKI NATURALNE

Prezenty dla uczestników: olejki eteryczne od Aromatarius

Więcej

PARTNERZY STREFY BEAUTY

 

Kup biletWeź udział w konferencji

 
Do Kongresu Naturoterapii pozostało:
 
OSTATNIA SZANSA NA ZAKUP BILETU!

Pula biletów jest ograniczona

Bilet Stacjonarny
 • Udział w wydarzeniu na żywo
 • Drukowany certyfikat uczestnictwa
 
 
  zł brutto
 
Bilet Stacjonarny + warsztat I
 • Udział w wydarzeniu na żywo
 • Drukowany certyfikat uczestnictwa
 • Udział w warsztatach stacjonarnych z Barbarą Tworek
 
 
  zł brutto
 
Bilet Stacjonarny + warsztat II
 • Udział w wydarzeniu na żywo
 • Drukowany certyfikat uczestnictwa
 • Udział w warsztatach stacjonarnych z Piotrem Łysoniewskim
 
 
  zł brutto
 
Bilet Stacjonarny + oba warsztaty
 • Udział w wydarzeniu na żywo
 • Drukowany certyfikat uczestnictwa
 • Udział w warsztatach stacjonarnych z Barbarą Tworek
 • Udział w warsztatach stacjonarnych z Piotrem Łysoniewskim
 
 
  zł brutto
 
Bilet online
 • Udział w wydarzeniu live
 • Certyfikat w wersji elektronicznej
 
 
  zł brutto
 

Masz już bilet na Kongres, ale nadal nie masz biletu na warsztaty?
Nic straconego!

Zaloguj się na swoje konto i dokup wybrany przez siebie warsztat!

KORZYŚCI Z UDZIAŁU W WYDARZENIU

 
 
CZOŁOWI EKSPERCI
Spotkanie na żywo z czołowymi ekspertkami i ekspertami z zakresu medycyny naturalnej, którzy podzielą się z Państwem najnowszą wiedzą opartą na potwierdzonych naukowo badaniach.
 
PRAKTYCZNE WARSZTATY
Aktywny udział w wydarzeniu – zaplanowane warsztaty i prelekcje z elementami ćwiczeń, a także możliwość skorzystania ze strefy sensorycznej.
 
MATERIAŁY DODATKOWE
Materiały edukacyjne dla każdego uczestnika – karty pracy, które pozwolą na szybki powrót do wiedzy z prelekcji.
 
PANEL DYSKUSYJNY
Udział w dyskusji pt. Co nas nie zabije, to nas wzmocni? Obalamy kontrowersyjne mity z Internetu, z którymi przychodzą pacjenci do gabinetu naturoterapeuty – podczas spotkania nasi prelegenci podzielą się swoimi spostrzeżeniami z własnej praktyki, a także odpowiedzą na nurtujące Państwa pytania.

KTO POWINIEN WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU

 

KTO POWINIEN WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU

 

Ogólnopolski Kongres Naturoterapii jest wydarzeniem dedykowanym zarówno specjalistom – naturoterapeutom, fitoterapeutom, farmaceutom, dietetykom - chcącym pogłębić widzę o nowe zagadnienia i metody, które mogą zastosować w swoim gabinecie, jak i osobom prywatnym pasjonującym się naturalnymi metodami leczenia.

O tym będziemy mówić:

 
naturalna regulacja układu nerwowego pacjenta
praktyczne sposoby na radzenie sobie z przebodźcowaniem
stymulacja energii witalnej z wykorzystaniem metod Tradycyjnej Medycyny Chińskiej
sposoby na naturalną detoksykację organizmu
zastosowanie mieszanek ziołowych w leczeniu konkretnych jednostek chorobowych
skuteczne rozwiązania w fitoterapii na poprawę kondycji psychicznej pacjenta
naturalne wspomaganie leczenia onkologicznego
diagnostyka z języka

INFORMACJE i szczegóły organizacyjne

 
Cze
  3
3 czerwca 2023 r.
WARSZAWA
NOVOTEL Warsaw Airport
ul. 1 sierpnia 1, Warszawa
RABAT NA OFERTĘ HOTELOWĄ
W DNIACH 2-3 CZERWCA 2023 R.
 • pokój 1-os. 340 pln brutto ze śniadaniem
 • pokój 2-os. 390 pln brutto ze śniadaniem

Hasło: NATUROTERAPIA

Telefon do rezerwacji: 225756114 lub 225756112
Email: H0527-RE@accor.com

Nasi partnerzy

 

Patronat

 

KontaktMasz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń

 
BIURO OBSŁUGI KLIENTA

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Justyna Tomczak

tel.: 692 057 012

Justyna.Tomczak@forum-media.pl
wyślij email

KONTAKT DLA PARTNERÓW

Dominika Dickahrdt

tel.: 502 237 926

Dominika.Dickahrdt@forum-media.pl
wyślij email

IX OGÓLNOPOLSKI KONGRES NATUROTERAPII

W 2023 roku stawiamy na odbudowę równowagi psychofizycznej w oparciu o skuteczne metody stosowane w praktyce naturoterapeuty. Nasi eksperci podzielą się wiedzą zaczerpniętą z najnowszych badań i własnej praktyki naturoterapeutycznej. Pokażemy zastosowania tradycyjnej medycyny w nowym ujęciu, aby zapewnić Państwu niezbędne narzędzia do pracy nad przywróceniem harmonii w organizmie pacjenta.
 
@Copyright 2023 Forum Media Polska